Protesty w Europie: Czy na Litwie będzie ciąg dalszy?

Aktualizacja wiadomości:

Samorząd Miasta Wilna uznał, że nie ma możliwości przedłużenia terminu protestu rolników w Wilnie. Poinformował o tym Gabrielius Grubinskas, specjalista ds. komunikacji medialnej w Samorządzie Miasta Wilna.


Litewska Rada Rolnictwa zwróciła się do Samorządu Miasta Wilna z prośbą o przedłużenie protestu rolników, który pierwotnie miał zakończyć się w czwartek (25.01).

– Chcemy podpisania konkretnych zobowiązań ze strony rządu. Dążymy do tego, by zakończyć akcję konkretną umową. Mówimy o porozumieniu, o którym premier wspomniała 19 stycznia. Potrzebne są konkretne zobowiązania i terminy


Ignas Hofmanas, przewodniczący Litewskiej Rady Rolnictwa i organizator protestu

W środę (24.01) na akcję protestacyjną przybyło kilka tysięcy rolników. Odnotowano około 1,3 tys. ciągników.

Protestujący w Wilnie rolnicy wciąż mają nadzieję na spotkanie z prezydentem Gitanasem Nausėdą. Prezydent oświadczył, że jest otwarty na takie spotkanie, ale chce omówić nie tylko sytuację rolnictwa, ale także jego przyszłość.

– Chcielibyśmy jednak, aby była to szersza dyskusja, podczas której moglibyśmy omówić nie tylko ogólną sytuację, ale także poznać plany dotyczące tego, jak zamierzamy rozwijać nasze rolnictwo w perspektywie najbliższych 5-10 lat –

Prezydent Litwy, Gitanas Nausėda

Może Ci się również spodobać: