Protesty rolników 9 lutego. Stanęła cała Polska, zjednoczyła się cała Europa.

Dziś polscy rolnicy wyszli na ulice w ponad 260 miejscach kraju, aby wyrazić swój protest przeciwko importowi produktów rolnych z Ukrainy, aby zaprotestować przeciw nadchodzącym reformom Zielonego Ładu i aby zjednoczyć się w obliczu prób podziału rolników. „Stanowisko Brukseli jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia” – stanowią jednomyślny głos rolników. Rolnicy protestowali przeciw polityce rolnej Unii Europejskiej ale i przeciw bierności polskich władz, które nie chronią wystarczająco rolników.

EunitedAgri było obecne w terenie, razem z walczącymi rolnikami, aby wspierać ich i tłumaczyć Polsce o co tak naprawdę toczy się gra.

Ogólnopolski Protest Rolników, Zdany DK2, 9 lutego

Do rolników dołączyli także przedstawiciele innych branż, które borykają się z podobną polityką ograniczania ich konkurencyjności. Obecni byli przedstawiciele branży transportowej oraz górniczej, którzy wsparli rolników obecnością i jednoczącymi przemowami.

Podobnie jak podczas poprzedniego protestu, rolnicy kładą nacisk na cele gospodarcze, unikając politycznych przekazów na banerach. Ich protest skupia się na sprzeciwie wobec polityki Zielonego Ładu oraz nadmiernego i bezcłowego importu produktów rolnych z Ukrainy.

Rolnicy stanowczo sprzeciwiają się wprowadzeniu europejskiego Zielonego Ładu, strategii „od pola do stołu” Unii Europejskiej oraz proponowanej formie Wspólnej Polityki Rolnej. Mają zamiar kontynuować walkę „aż do osiągnięcia celu”, aby polski rząd opracował spójny plan dla sektora rolnego, uwzględniający opłacalność produkcji, odbudowę krajowego przetwórstwa oraz stymulowanie krajowego handlu rolno-spożywczego.

Protestowała cała Europa

W tym samym czasie, gdy na polskie ulice wyjeżdżało tysiące rolników, solidarnie protestowała cała Europa. Zorganizowane akcje rolników miały miejsce w Holandii, Francji, we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Litwie i Łotwie.

Un Grazie a tutti gli agricoltori aderenti❤️

Opublikowany przez Salvatore Mottolę Niedziela, 28 stycznia 2024

Może Ci się również spodobać: